Az új háztartási gépek beszerzését követően, jöhet a beszerelés, az adott helyszínen való üzembe helyezés előtt. A mosogatógép bekötése megoldható házilag is, amennyiben a szerelést végző személy rendelkezik a megfelelő szakértelemmel, de bármilyen bizonytalanság esetén, ajánlott a hibás bekötés elkerülése érdekében, szakképzett szerelőhöz fordulni. Amennyiben mégis önállóan történik a mosogatógép bekötése, az első lépése mindig a vezetékes víz elzárása.
A berendezésekhez járnak tartozékok, mint a szükséges csövek, vezetékek és bilincsek, ezeket kell a megfelelő helyre illeszteni. Nem javasolt más elemeket használni, hiszen a gyárilag erre szánt tartozékokkal fog a készülék megfelelő nyomás alatt működni.
Adódhatnak problémák a kiállások távolságából. Gond esetén, mindenképp szakembert kell megbízni az esetleges toldásokkal, mert a házilagos megoldások komoly problémához vezethetnek a későbbiekben. A mosogatógép bekötése folyamán az sem mellékes, hogy a bekötések és a rögzítések stabilak legyenek.
A vízszivárgás és folyás ezeknél az elemeknél fellépő hibákból szokott bekövetkezni, a csőtörés jelei viszont máshol is megjelenhetnek, nemcsak az említett helyeken, hanem a házban, a lakásban szinte bárhol, ahol ilyen cső található. A csőtörés jelei néha egyértelműek, például láthatóan nedvesedik a fal, a padló vagy emeletes házak esetében a plafon egy bizonyos részen.
Néha erre utal az is, hogy csöpög a csap. Erre nem szoktak figyelni, pedig utalhat egy cső repedésére is, nemcsak a csaptelep meghibásodására. További jel, hogy a WC túlfolyik vagy látszólagos ok nélkül megnő a villanyszámla. Ilyenkor minden esetben szakembert kell hívni, aki hőkamerával meg tudja állapítani a szivárgás pontos helyét és meg tudja szüntetni a problémát.
Ugyanerre a gondra utal az eredeti állapothoz képest lecsökkent víznyomás és a hálózatból hallható megmagyarázhatatlan zajok, zúgások is. A csőtörés jelei ismeretében, a felmerült komplikáció könnyebben felismerhető és az adódott rendellenesség elhárítható.